Správný způsob, jak se zbavit klíštěte

Nevím jak kdo, ale já mám z klíšťat fóbii. Bohudík na mě nějak nelezou, ale stačí pokud je má pes a to je konečná… A že jich po zahradě posbírá. No nic, ale proto to nepíšu. Dnešním cílem je ukázat si, jak se rychle a efektivně vytáhnout klíště.

Pokud jste doma, pak asi rychle najdete nějakou pinzetu. Pokud jste v přírodě a pinzeta není k dispozici, stačí plastová kartička (nejlepší je zlatá platební 🙂 ), ve které vystřihnete malý trojúhelníček s co nejostřejším úhlem.

Pinzetou klíště chytnete co nejblíž kůži a klíště kývavým pohybem dosteneme ven. Pokud bychom začali pinzetou točit, může dojít k utrhnutí hlavičky a ta by zůstala, kde nemá.

U karty je to jednodušší. Kartou klíště podeberete a potáhnete. Klíště je rychle venku. Mrkněte na  video. Kartičku je samozřejmě možné koupit ve zverimexu, ale její výrobu zvládnete bez problémů sami a za ušetřené peníze máte dvě piva.

Po vytažení je potřeba místo desinfikovat a následně alespoň týden hlídat, zda okolí nezrudne. Pokud se tak stane, okamžitě běžte k lékaři. O chorobách snad ani nemá cenu mluvit.

Autor: Radomír Panna
V tuto chvíli samostatný muž starající se o dva kluky a psa. Jinak také programátor vyvíjející web stránky pro město Ostravu a jeho obvody. Mezi mé projekty z poslední doby patří mimo jiné ostrava.cz, cistaova.cz, zdravaova.cz a mnohé další. Ve volných chvílích plavu, jezdím na kole, chodím na wellness, rád vařím