Recepty

Na internetu jsou stovky, tisíce stránek s recepty. Tak proč zakládat další? Řešil jsem delší dobu, zda tady mít i recepty nebo nebo ne. Vaření je totiž jedním z mých koníčků. Řekl bych, že mu docela rozumím. Nakonec jsem si ale řekl, že i vaření je pro samotného muže podstatné a protože tady chci mít vše tak říkajíc pod jednou střechou, recepty budou.

Stravování po hospodách je z pohledu úspory času fajn, ale tím pozitiva většinou končí a začínají negativa. Mimo to, že obědy a večeře lezou dost podstatně do peněz, tak i skladba nabízených jídel je dost omezená. Ve většině případů se jedná o smažené minutky, které se za chvíli přejí a nejsou ani zdravé. Nejsem afektovaná matka, abych propagoval jen zdravou kuchyni, i ty smažené hranolky tělo občas potřebuje, ale všeho s mírou. Navíc chlap jaksi do kuchyně patří – velký kuchyňský nůž, nasekat, naporcovat, nakrájet zvládne s bravurou, nebojí se jídlo řádně dochutit, a to ostatní už jsou drobnosti.

Rád bych tedy tady postupně dodával recepty, které si myslím zvládne každý muž bez problémů. Navíc jsou to recepty, které za ty roky co vařím, mám vyzkoušené několikrát a jsou takříkajíc stálicí v mém jídelníčku. Pokud máte i vy nějaký super recept, nebojte se jej poslat.

Co se týče pomůcek a nástrojů, na začátek si vystačíte s kuchyňským nožem, brouskem, dřevěným prknem, nějakou odměrkou a mísami. Když bude cokoli jiného potřeba, upozorním na to. Co se týče nože, prosím, kupte si pořádný kuchyňský nůž, nemusí to být hned ručně kovaný, stačí i levnější. Podstatná je velikost, ty malé na loupaní jablek, nechte ženám. Nevím jak to dělají, ale tím pižlákem zvládnou oloupat brambory, naporcovat maso a ještě zamíchat omáčku, polévku.  Já s oblibou používám tento nůž, je z Ikea. V Ikea klidně kupte i ty zbývající věci, až se do vaření dostanete, můžete si koupit něco lepšího.

TIP: Nůž je prodlouženou rukou kuchaře, nepatří do horkých nebo spíše vařících potravin, nepatří ani do myčky. Zbytečně je tupíte.
Autor: Radomír Panna
V tuto chvíli samostatný muž starající se o dva kluky a psa. Jinak také programátor vyvíjející web stránky pro město Ostravu a jeho obvody. Mezi mé projekty z poslední doby patří mimo jiné ostrava.cz, cistaova.cz, zdravaova.cz a mnohé další. Ve volných chvílích plavu, jezdím na kole, chodím na wellness, rád vařím