Jak uvolnit odpad snadno, rychle a bez chemikálií

Bohužel odpad se ucpe i domácnosti, ve které nevládne žena s mocnou hřívou. Zkuste ale zajít do obchodu a najít něco na uvolnění odpadu. Vždy najdete jen flašku na které se to hemží vykřičníky a varovaními před škodlivostí. Jedná se o velmi agresivní prostředky. V dnešní době je však ekologie skloňována ve všech směrech, proto se vykašlete na tyto svinstva a připravte si doma svůj prostředek.

Všechny ingredience určitě doma máte. Potřebujete jen ocet, jedlou sodu (tu máte minimálně od té doby, co jste zkoušeli piadinu) a vroucí vodu. Ostatně ocet a jedlá soda se dá využít i při dalším úklidu.

Potřebujeme:

  • 1 šálek octa
  • 1/2 šálku jedlé sody
  • 4 litry vroucí vody

Postup:

Jednou sodu vsypejte do odtoku a zalejte octem. Moc se nad odtok nenaklánějte, kombinace octu a sody vám sice neublíží, ale puch to není zrovna úchvatný. Pro jistotu odtok přikryjte. Nechte cca 15 minut působit. Po 15 minutách zalejte dostatkem vroucí vody. Hotovo. Pokud je odpad přece jen ještě ucpaný, postup zopakujte.

Mimochodem kdysi každý muž uměl odtok vyčistit rozebráním sifonu. Bohužel tohle se již dnes nenosí. Když jsem ještě učil dílny na základní škole, snažil jsem se tohle kluky v 9. třídě. Měli jste vidět jak se ošívali, když měli rozebraný sifon vyčistit. Děs a hrůza. 

 

Autor: Radomír Panna
V tuto chvíli samostatný muž starající se o dva kluky a psa. Jinak také programátor vyvíjející web stránky pro město Ostravu a jeho obvody. Mezi mé projekty z poslední doby patří mimo jiné ostrava.cz, cistaova.cz, zdravaova.cz a mnohé další. Ve volných chvílích plavu, jezdím na kole, chodím na wellness, rád vařím